image image

SEO NEDİR? SEO'NUN ÖNEMİ NEDİR? SEO TÜRLERİ NELERDİR?

SEO NEDİR? SEO'NUN ÖNEMİ NEDİR? SEO TÜRLERİ NELERDİR?

  • imageCennet Ünlü
  • image08 Mart 2021
image

 

  21. yüzyılda insanlar artık bir işi yapmadan önce arama motorlarında aratarak araştırıyorlar. Bir markanın ya da firmanın bilinirliği için ve daha çok müşteri çekebilmeniz için seo çok önemli bir yöntemdir. Potansiyel müşterinin arama motorunda aradığı A konusuna enter tuşuna bastığında çıkan sonuçlardan ilk sırada ya da ikinci sırada olan link potansiyel müşteriyi kazanmış olacak. 
 

 

  SEO yöntemi uzun vadeli sabır isteyen bir işlemdir. Siteniz SEO uyumlu hale getirmek ve yaptığınız işleri Arama motoru dostu mantığıyla yapmak size uzun vadede avantaj kazandıracaktır. 

SEO Türleri?

1- Teknik Seo

  Sitenin arama motor tarafından taranabilmesi, kaydedilebilir ve indexlenebilir olması gerekir. Ayrıca teknik SEO site hızından ve gücenliğinden de sorumludur. 

         2- Site İçi Seo

  İçeriklerin zengin olması, sayfalar arası bağlantılar vermek; menünüz, hakkınızda sayfası... site içerisinde yaptığınız her şey site içi seo olarak adlandıralabiliyor. 

         3- Site Dışı Seo

  Site haricinde sosyal medya, blog, forumlar ve bağlantılar sağlayarak sitenin görünürlüğünü arttırmak site dışı seonun alanına girmektedir.