SEO NEDİR? SEO'NUN ÖNEMİ NEDİR? SEO TÜRLERİ NELERDİR? - Kaktüs Yazılım ve Bilişim Sistemleri

SEO NEDİR? SEO'NUN ÖNEMİ NEDİR? SEO TÜRLERİ NELERDİR?

İngilizce baş harflerinden oluşan bu kavramın açılışı "Search Engine Optimization". Türkçeye çevrildiğinde ise "Arama Motoru Optimizasyonu" olduğunu göreceksiniz. Peki nedir bu SEO? İçeriklerinizin Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında daha üst sıralara çıkarabilmeniz için yapılan her türlü işleme SEO denir. 

 

  21. yüzyılda insanlar artık bir işi yapmadan önce arama motorlarında aratarak araştırıyorlar. Bir markanın ya da firmanın bilinirliği için ve daha çok müşteri çekebilmeniz için seo çok önemli bir yöntemdir. Potansiyel müşterinin arama motorunda aradığı A konusuna enter tuşuna bastığında çıkan sonuçlardan ilk sırada ya da ikinci sırada olan link potansiyel müşteriyi kazanmış olacak. 
 

 

  SEO yöntemi uzun vadeli sabır isteyen bir işlemdir. Siteniz SEO uyumlu hale getirmek ve yaptığınız işleri Arama motoru dostu mantığıyla yapmak size uzun vadede avantaj kazandıracaktır. 

SEO Türleri?

1- Teknik Seo

  Sitenin arama motor tarafından taranabilmesi, kaydedilebilir ve indexlenebilir olması gerekir. Ayrıca teknik SEO site hızından ve gücenliğinden de sorumludur. 

         2- Site İçi Seo

  İçeriklerin zengin olması, sayfalar arası bağlantılar vermek; menünüz, hakkınızda sayfası... site içerisinde yaptığınız her şey site içi seo olarak adlandıralabiliyor. 

         3- Site Dışı Seo

  Site haricinde sosyal medya, blog, forumlar ve bağlantılar sağlayarak sitenin görünürlüğünü arttırmak site dışı seonun alanına girmektedir. 

Grafik Tasarım ve Sosyal Medya Uzmanı

Cennet Ünlü

Language

Choose Language:

Newsletter

Enter your email address here always to be updated. We promise not to spam!