image image

Logo Nedir? Neden Önemlidir?

Logo Nedir? Neden Önemlidir?

  • imageCennet Ünlü
  • image19 Ağustos 2021
image
Logo Nedir? Neden Önemlidir?
Logo markanızın ön yüzüdür. Sizin ve markanızın kimliğini yansıtan bir semboldür. Firmanızı hatırlatan bir işarettir. Bu sembol gerçekçi de olabilir, soyut anlamlı da olabilir. Logo, bir kelime işaretinde olduğu gibi temsil ettiği ismin metnini içerebilir.
Logo firmanızın kurumsal bir ortama geçişini sağladığı için çok önemlidir. Logonuzu öyle bir şekilde benimsemelisiniz ki insanlar baktığında direk akıllarına siz gelmelisiniz. En başarılı logo sembolü olarak da elmayı gösterebiliriz. Elma denildiğinde akla gelen ilk markayı biliyoruz. Apple marka telefon, bilgisayar gibi teknolojik aletler üreten firma. Markasını o kadar çok yükseltti ki logosu ve markası bir oldu, benimsendi. Firmaların böylesine büyüyerek markalaşmasına yardımcı olan unsurlardan biri elbette logodur.
Eğer bir ürün satıcısı iseniz; raflardaki dikkat çekici logolarınız ve ambalajlarınız sizleri rakiplerinizin 3 adım ötesine götürür. Öte yandan kurumsal bir firma kurmak istiyorsanız; keskin, karakteristik ve isimden oluşan logolar sizleri diğer kurumsal firmalara ulaştırır. Eğer minimal ürünler üreten bir satıcı iseniz; sade ve gösterişsiz bir logo tasarımlarınızı yansıtıyor olacaktır.
Logonuzun sizleri yansıtması, hedef kitlenize ulaşmayı bir o kadar kolay kılacaktır. Başarılı bir logo tasarımı tüketicinin kararlarını etkileme gücüne sahiptir. Dikkatini çektiğiniz kişilerin sizlerle bir işbirliği oluşturma olasılığı %98 iken, sizi yansıtmayan bir logo ile çektiğiniz olası müşteri adaylarınızla işbirliği oluşturma olasılığınız %2 dir.
İyi bir logo sizleri rakiplerinizden ayrılmanızı ve öne çıkmanızı sağlar. Müşterilerinizin karşısında rakipsiz bir şekilde durmayı kim istemez?
Peki Kaktüs Yazılım’ın Logo Tasarım Hizmeti size ne katacak?
Kaktüs Yazılım olarak sizlere özgün ve yaratıcı logolar tasarlıyoruz. İstediğiniz temaları ve renkleri kullanarak sizlere farklı tasarımlar gösteriyoruz. Beğendiğiniz logonun üzerinde revizeler yaptıktan sonra logonuzu son haline getiriyoruz. Normal bir tasarımcı sizlere işin bittiğini söyler. Ancak Kaktüs Yazılım’da yalnızca logo daha doğrusu tasarımın teslimini yapmıyoruz. Peki neler teslim ediyoruz?
  • Logonun karanlık ve aydınlık yüzeydeki duruşunu, (Seçilen logonun renklerinin ters rengi seçilerek oluşturulan karanlık arka planda da kullanabileceğiniz bir logo tasarımı)
  • Full Lockup: Tam Logo Görünümü / Logo
  • Iconic Mark: Simgesel İşaret / Amblem
  • Wordmark: Sadece Yazılı Kısım / Logotype
  • Logonun .eps, .pdf, .png formatlarındaki hali
  • .png formatında 3 farklı boyutta logonuz
Bu ayrıcalıklı Logo Tasarımı hizmeti paketimizden almak için bir tık uzağınızdayız!