Kurumsal Mail Nedir? Neden Önemlidir? - Kaktüs Yazılım ve Bilişim Sistemleri

Kurumsal Mail Nedir? Neden Önemlidir?

Kurumsal Mail, İş birlikleri, şirketler arası iletişim, müşteri-firma arasındaki iletişimi kurmak için gerekli bir sistemdir. “@şirketadı.com” şeklinde kurum sitesi kullanılarak sağlanan mail altyapısı için kimi zaman mevcut sunucular kullanılırken kimi zaman özel mail sunucuları kullanılabilir.

Kurumsal Mail Nedir? Neden Önemlidir?

Öncelikle Kurumsal Mailin ne olduğunu açıklayarak bu bloğa başlamak istiyorum. Kurumsal Mail, şirket uzantınızın olduğu bir mail hesabı anlamına gelir. Kurumsal kimliğinizin görünürlüğü için öncelikli adım Kurumsal Web Sitesi kurmaktır. İkinci adım ise Kurumsal Mail sistemidir. İş birlikleri, şirketler arası iletişim, müşteri-firma arasındaki iletişimi kurmak için gerekli bir sistemdir. “@şirketadı.com” şeklinde kurum sitesi kullanılarak sağlanan mail altyapısı için kimi zaman mevcut sunucular kullanılırken kimi zaman özel mail sunucuları kullanılabilir. Fakat bir kurum için önemli olan mail için özelleştirilmiş sunucularda barınmaktır.

Peki, Kurumsal Mail’in önemi nedir? Öncelikli olarak firmanıza profesyonellik ve güvenilirlik katar. İşlerinizi ciddiye aldığınızın göstergesidir. İş ortağınızla ya da müşterinizle oluşabilecek sorunlar da kurumsal mail tam anlamıyla hayat kurtarıcı bir sistemdir. Kurumsal ilişkiniz için kanıtlar oluşturur ve yanlış anlaşılmaların oluşmasını engeller. Ayrıca kişisel hayatınızla kurumsal hayatınızı ayırmak için oldukça faydalıdır. Kurumsal mailinizdeki bütün mailler önemli nitelik taşırken, kişisel mailinizdeki indirim ya da sosyal medya mailleriniz bulunmaktadır. Kişisel mailimizi kullanırken, önemli banka ödemeleri gibi, şeyleri gözden kaçırabiliyoruz. İş hayatında maalesef böyle hatalara yer yoktur.

Peki Neden Kaktüs Yazılım?

Siz değerli müşterilerimiz maillerinin anlık iletimleri için SMTP2GO ile çalışıyoruz. %97 gelen kutusuna düşme garantisi sunuyoruz. Kaktüs Yazılım olarak Deneyimli kadromuz ile kurumsal ve profesyonel mail sistemini sizler için kurmaya hazırız!
 

Grafik Tasarım ve Sosyal Medya Uzmanı

Cennet Ünlü

Language

Choose Language:

Newsletter

Enter your email address here always to be updated. We promise not to spam!