image image

Gayrimenkul ve Villa Web Siteleri Yaptırmak Neden Önemlidir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gayrimenkul ve Villa Web Siteleri Yaptırmak Neden Önemlidir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • imageCennet Ünlü
  • image15 Temmuz 2022
image

Gayrimenkul ve Villa Web Siteleri Yaptırmak Neden Önemlidir?

İster kiralık ister satılık olsun, gayrimenkul danışmanları ve villa satıcıları için web sitesi yaptırmak oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü firmaların ilk önce hayatta kalmak ve rakipleriyle geriye düşmediği bir yarışta olmak sonra da adını markalaştırmak için içinde yaşadığımız teknolojik çağda online bir web sitesine ihtiyacı vardır.

Villa ve Gayrimenkul Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaptıracağınız Villa ve Gayrimenkul Web sitesinin uzun ömürlü olması ve kullanıcıları potansiyel müşterilere çevirmesi için online sitenin yapımına dikkat etmeniz gereken belli maddeler vardır. Bunlar;
 

·       Hedef kitleyi doğru belirlemek ve ona ulaşmak

·       Web sitesini SEO ile uyumlu hazırlamak

·       Göze ilgi çekici gelen ve kullanışlı bir tasarım kullanmaktır.

 

İlk olarak yaptıracağınız Web sitesi için doğru hedef kitleyi belirlemeniz ve bu hedef kitleye ulaşmak için rakiplerinizi incelediğiniz detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Ayrıca hedef kitlenin tercih edeceği kolay ve aynı zamanda kullanışlı bir arayüze sahip olmanız da önemlidir. Ek olarak hızlı bir Villa ve Gayrimenkul web sitesine sahip olmak büyük bir avantajdır. Çünkü Google’ın bir web sitesine tıklanıldığında sitenin açılması için verdiği süre maksimum üç saniyedir. Bir araştırmaya göre ise kullanıcılar bir web sitesinin açılması için sadece beş saniye beklemektedir. Bu da Google için kullanışlı bir web sitesi listesinde olmanız için üç; hedef kitleniz olan kullanıcılar için beş saniyeniz var demektir. Yani doğru hedef kitle ve potansiyel müşterilerin varlığı hızlı bir web sitesi ile doğru orantılıdır.

Gayrimenkul ve Villa Web sitesi yaptırırken dikkat edilmesi gereken ikinci şey, sitenizin SEO ile uyumlu olmasıdır. SEO kavramı, firmaların online dünyada kendilerine yer bulmaları için önemli bir maddedir. Çünkü firmanıza ait olan Web sitesinin Google aramalarında üst sıralarda yer alması ve müşterileri kendine çekmesi için kullanıcıların aradığı anahtar kelime öbekleri ile direkt olarak bağlantılı olması gerekir. Bir Villa Web sitesi için arama yapan bir kullanıcının arama sonuçlarında ilk olarak sizi görmesi demek, potansiyel müşterilere yaklaştığınız ve rakiplerinizle olan dişli yarışta önde olduğunuz anlamına gelir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli madde, Villa ve Gayrimenkul Web sitenizin ilgi çekici bir tasarıma sahip olmasıdır. Kullanacağınız yazılım kodlarından ve tasarımdan tutun en basit ve küçük detaylara kadar sitenizin arayüzünün ilk bakışta kullanıcıda ilgi ve merak uyandırması gerekir. Fakat diğer yandan web sitenizin anlaşılabilir ve kolay kullanımı da kullanıcıları sitenizde kalmaya ikna eder. Yaptıracağınız Web sitesi gayrimenkul ve villalar ile ilgili olacağından kullandığınız görsellerin ve bilgi metinlerinin gözü yormayan ve hedef odaklı içeriklere sahip olması gerekir.

Sitenizin ana sayfasında yayınlayacağınız villalar ve gayrimenkul ürünlerinin bilgileri, görselleri, fiyatları, satın alma/kiralama şartları bilgi odaklı olmalı ve kullanıcıya ilk seferde istediğini verebilmelidir.

Villaların sahip oldukları özellikler, en çok tercih edilenler, öne çıkanlar, bulundukları konumlar, popüler bölgeler gibi farklı gruplar altında sınıflandırılması ve kullanıcının bunları kolayca bulabilmesi de dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

Ana sayfanın alt veya üst kısmı fark etmeksizin mutlaka olması gereken hakkımızda, hizmetlerimiz, blog ve iletişim sayfaları da Villa ve Gayrimenkul Web sitesinin vazgeçilmez detaylarındandır. Ayrıca arama çubuğunun yanı sıra kullanıcıya daha çok fayda sağlayan filtreleme arama sisteminin Web sitenizde var olması, potansiyel müşteriler için yararlı bir tasarım olacaktır.

Ek olarak, Web sitenize tıklayan ve yurtdışında yaşayan kullanıcıları da potansiyel müşteri haline getirmek için sitenizde yer vereceğiniz güncel döviz kurlarına ait gösterge ve sitenin yabancı dil seçenekleri de sizi rakiplerinizden bir adım öne taşır.

Siz de firmanız için Villa veya Gayrimenkul Web Sitesi yaptırmak istiyorsanız, profesyonel bir ekip ve SEO uyumlu, özgün tasarımlara sahip yazılımları ile Kaktüs Yazılımı tercih edebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz!